1 Porselen Diş Kaplama - A Clinica Dent
Porselen Diş Kaplama
19 Şub 2021

Porselen Diş Kaplama

Porselen Diş Kaplama

Dişlerin ağızdaki konumunun ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun, dişteki herhangi bir sorun ya da eksiklik tedavi edilebilir. Çocuklarda çok sık görülen vakalar arasında düşme vakaları vardır. Böyle durumlarda dişlerde kırıklar oluşur. Bunun gibi travma kaynaklı vakalarda, dişte var olan eksiklik porselen diş ile giderilir. Dişler eski görünümüne porselen tedavisi ile kavuşabilir. Dişin kırılan kısmının yerine kısa sürede porselen diş uygulaması yapılarak diş tamamlanır. Diş problemleri yalnız çocuklarda değil ilerleyen yaşlarda D vitamini, kalsiyum gibi minerallerin eksikliği nedeniyle de ortaya çıkmaktadır. Bunun gibi vitamin ve mineral eksikliği durumlarında dişlerin kırıldığı ya da katmanlarına ayrıldığı görülür. Fakat porselen diş uygulaması ile dişin ömrü uzatılabilir.

Porselen diş uygulaması yaptırmak son zamanlarda dişin güzelleştirilmesi için çok sık kullanılan bir işlemdir. Dişleriniz arasındaki boşluklardan rahatsızlık duyduğunuzda porselen ile kaplanarak aralardaki boşluklar doldurulur. Bununla birlikte dişlerin kırık olan bölgesi de porselen diş kaplaması ile düzeltilir. Ancak dişinizdeki alan kaybının çok fazla olduğu durumda yaprak porselen veya lamina porselen gibi kompozitlerden faydalanılır. Yararlanılacak tedavi yöntemine diş hekiminiz karar verecektir. Bakımını düzenli ve aksatmadan yaptığınızda herhangi bir problem yaşamazsınız.

Porselen Diş Kaplama Nedir ?

Dişin, hamur kıvamında bir kompozit dolgu ile tamamlanması, porselen diş kaplama olarak adlandırılır. Porselen kaplama, dişlerinizde restorasyon yapma ihtiyacı ortaya çıktığında yaygın bir biçimde uygulanan protez diş çeşitlerindendir. Günümüzde bu tedavi yöntemini popüler olarak hastalar sık tercih etmeye başlamıştır. Porselen diş kaplama, dişlerdeki kusurları gidermek maksadıyla yapılan estetik ve onarıcı bir tedavi işlemidir. Hasarlı, çarpık ya da aralarında boşluk olan dişlerin şekli, rengi ve boyutu bu tedavi yöntemiyle değiştirilir. Bu yöntem dişinize estetik bir görünüm kazandırır. Diş minesine yakın benzerlikte, doğal bir görünümü vardır. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır yazımızdan daha detaylı bilgi alabilir, tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Porselen diş kaplama fiyatları, uygulanacak olan tedavi yöntemine, işlemin uzunluğuna ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Bu fiyatların değişimini etkileyen diğer faktör de kullanılacak olan kaplamanın malzemesi ve miktarıdır. Ayrıca seans sayısı da porselen diş kaplama fiyatlarında belirleyici rol oynar. Dolayısıyla porselen diş fiyatları, tedavinin uygulanmaya başlandığı ilk muayeneden sonra şekillenir.

Leave a Reply