2 Lamine Kaplama - A Clinica Dent

Lamine Kaplama

blank

Lamine Kaplama

Lamine kaplama deformasyon, kırılma gibi nedenlerle hastaların dişlerinde ortaya çıkan estetik bozuklukları gidermek için yapılan tedavidir. Lamine kaplama porselen kaplama olarak da adlandırılır. Oldukça hassas bir şekilde hastaya özel diş ölçüleri alınarak tasarlanan lamine kaplamalar dişlerin yüzeyine yapıştırılır. Bu şekilde kullanıma hazır hale gelir. Lamine diş kaplama yönteminin en dikkat çeken özelliği, dişlerde bir aşındırma meydana getirmeden arzu edilen uyuma ve mükemmeliyete ulaşmasıdır.

Çok ince ve saydam özelliğe sahip olan lamine dişler üzerine yapıştırıldıkları dişlerin doğal görünümüne uygun renk ve yapı kazandırır. Lamine kaplamalar ince bile olsa diş minesine yapıştırıldıktan sonra dişin darbelere karşı yüksek dayanıklılığa sahip olmasını sağlar. Lamine kaplama yaptıranlar, tedavi sonrasında diş dokusunu kaybetmedikleri gibi tedavi uygulanan dişlerde kaybedilen dokunun tekrar kazanılmasına da imkan verir.

Lamine Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

İlk önce ağız içi ölçü alınması ile başlayan lamine diş kaplama tedavisi çok kısa sürede uygulanır. Diş hekiminiz ile birlikte model üzerinde karar verdikten sonra dişler laboratuvarda hazırlanmaya başlar. Porselen dişlerin hazırlanma süresi lamine kaplama yapılacak diş sayısına göre değişir. Hazırlanan geçici porselen dişler hastanın dişleri üzerine yerleştirildikten sonra uyum problemleri gözlenir. Herhangi bir sorun yoksa son düzeltmeler yapıldıktan sonra esas porselen dişler hazırlanır. Lamine kaplamalar özel bir işlemle dişlere yapıştırıldıktan sonra aynı gün kullanılmaya başlanabilir. Tedavi boyunca ve tedavi tamamlandıktan sonra dişlerde geçici bir süre sıcak-soğuk hassasiyeti oluşabilir.

Lamine Kaplama Ne Kadar Dayanır?

Porselen lamine kaplamalar oldukça ince olmalarına karşın, diş minesine yapıştırıldıklarında geliştirildikleri teknoloji sayesinde darbelere karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Kolay kırılmadıklarından bakımları düzenli ve sürekli yapılması halinde lamine dişlerin ömrü 10-20 yıl arasında devam eder. Ancak dişlerinizin yeteri kadar temizliğini yapmaz ve ağız sağlınıza dikkat etmezseniz, diş eti çekilmeleri ve iltihapları ortaya çıkar. Bu nedenle lamine kaplamalarınızı kaybedersiniz.

Lamine Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Lamine Diş Kaplama Fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan malzemenin kalitesi belirleyici rol oynar. Porselen kaplama yapacak olan diş hekiminin deneyimi, porselen dişin üretildiği laboratuvar ve porselen kaplama yapılacak diş sayısı lamine kaplama fiyatlarını belirleyen etkenlerdir.

Ağız ve diş sağlığınızı ilgilendiren her konuda bize danışmak için whatsapp destek hattımızı kullanabilir, Lamine Diş Kaplama ve porselen diş kaplama yazılarmızı okuyabilirsiniz.