2 Estetik Diş Hekimliği - A Clinica Dent

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Güzel ve yakışıklı olan ve toplumda beğeni kazanan insanlar aynı zamanda estetik gülüşe sahip kişilerdir. Estetik diş hekimliği uygulamaları tam da bu sebepten son zamanlarda oldukça sık tercih edilmektedir. Yakın zamana kadar yılda 1-2 kere diş temizletmenin dışında dişinizin görünüşünü düzeltmek için yapılacak pek fazla şey yoktu. Ancak son 15-20 yılda diş hekimliğindeki teknik ve teknolojik gelişmeler, orijinal dişleriniz kadar sağlıklı ve renk değişimlerine karşı koyabilen dişlere sahip olmanıza katkı sağladı. Eğer gülüşünüzü düzeltmek ya da sorunları gidermek isterseniz bunları yapmak için en iyi dönemdesiniz.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Diş estetiği yapılırken birden fazla değişken göz önünde bulundurulur. Dişlerin konumu boyu rengi ve şekli aynı anda değerlendirilir. Estetik diş hekimliği, basit dolgulardan başlayarak tam seramik restorasyonlara kadar yapılan estetik işlemleri kapsar.

Dijital Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği teknolojideki gelişmelerle birlikte tedaviye başlamadan dişlerinizin önceki ve sonraki durumunu görmeniz mümkündür. Dijital gülüş tasarımı adı verilen bu yöntemde yaptırmak istediğiniz tedavinin ayrıntılarını önceden planlayıp görebilirsiniz. Dijital gülüş tasarımı ile diş hekiminiz yeni dişinizin görüntüsünü bilgisayar ekranında size gösterir. Üzerinde düzeltmeler yapabilir ve tedaviden sonra yeni estetik dişlerinizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Ancak bu işlem çok kolay ve çabuk olmayabilir. Bu işlem kullanıldığında gülüş tasarımı diş estetiği fiyatları artacağından ekstra maliyet olabileceğini bilmelisiniz.

Bazı durumlarda dijital gülüş tasarımı işlemine gerek olmayabilir. Dişlerin arasını daraltmak ya da kırık doldurmak istiyorsanız bilgisayar ekranına ihtiyaç duymadan da sonuçları görebilirsiniz. Görüntüleme daha kompleks işlemler uygulanacağı zaman yararlı olur. Şunu belirtmek gerekir ki dijital gülüş tasarımı sırasında elde edilen görüntüler 2 boyutlu olduğundan 3 boyutlu görüntülerdeki derinlik hissini tam olarak veremez. Bu durumda elde edilen görüntünün size sadece fikir vermede faydalı olacağını bilmenizde fayda var. Daha gerçekçi görüntüleri elde etmek istiyorsanız dişlerinizin ölçüsü alınarak yapılan estetik diş maketlerinin kullanılmasını isteyebilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Estetik Diş Hekimliği ve dijital gülüş tasarımı uygularımız hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

  1. Diş beyazlatmak
  2. Lamina Diş (Porselen ya da kompozit ile uygulanır.)
  3. Ortodonti
  4. Diş etini şekillendirmek ve diş eti rengini açmak
  5. Estetik diş kaplama veya köprüler yapmak

Gülüş Tasarımı, Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında rehber niteliğindeki yazımıza buradan ulaşabilir, her türlü sorunuz için bize whatsapp destek hattından veya telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.