2 Diş Beyazlatma - A Clinica Dent

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi rengi değişen dişlerinizin görünüşünü güzelleştirmek maksadıyla diş doktoru tarafından yapılan beyazlatma tedavisidir. Tüketilen gıdaların türü, yapılan diyetler ve yaşam tarzınız gibi birçok faktör zaman içerisinde dişlerinizin renginin bozulmasına yol açabilir. Diş beyazlatma tedavisi çevrenize daha rahat gülmenizi sağlayan ve özgüveninizi arttıran bir işlemdir. Tedavi esnasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İnsanların çoğunun diş beyazlatma tedavisine ihtiyaçları olduğu bilinmektedir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Birçok diş beyazlatma nedeni sıralamak mümkündür. Her birey için diş beyazlatma nedeni farklı olabilir. İnsanlar saç rengini, ten rengini değiştirebildikleri gibi diş rengini de değiştirme imkanına sahiptir. Az sayıdaki insanlarda parlak dişler olmasına rağmen yaş ilerledikçe diş renginde değişiklikler oluşmaya başlar. Sigara, kahve ve çay gibi yiyecek ve içecekler diş yüzeylerinde renklenmelere neden olur. Ayrıca bazı insanların kullandığı ilaçlar veya dişlerindeki lekeler nedeniyle oluşan çatlaklar renk değişimine yol açabilir. Meydana gelen bu renk değişimlerinin olumsuz etkilerinden kurtulabilmek için beyazlatma işlemi uygulanır.
Diş beyazlatma fiyatları ilk muayene neticesinde belli olur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

İki tür diş beyazlatma yöntemi vardır. Bunlar ofis tipi ve ev tipi diş beyazlatma yöntemidir. Diş hekiminize başvurmanız sonucunda muayenehanede uygulanan yöntem ofis tipi beyazlatma tedavisidir. Bu yöntemde tedaviyi diş hekiminiz uygular. Tedavi 1-3 seansta sonlandırılır.

Hastanın kendisinin diş hekimi kontrolünde evde uyguladığı yöntem ise ev tipi beyazlatma yöntemidir. Tedavinin nasıl uygulanacağını diş hekimi hastaya anlatır. Bu beyazlatma yöntemi bir ya da 2 hafta uygulanır. Her iki yöntemin de birlikte uygulanabileceği durumlar da vardır. İlk randevuda tedaviye başlamadan önce, beyazlatma işleminde hangi yöntemin kullanılacağına hasta ile diş hekimi konuşarak birlikte karar verir.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş hekiminiz tarafından ilk seansta alınan dişlerimizin ölçüleri ile dişlerin üzerine yerleştirilecek şeffaf bir plak hazırlanır. Evde diş beyazlatma işlemini yapacak kişi dişlerine beyazlatma maddesini bu plak yardımıyla uygular. Bu şekilde diş etlerini korunmuş olur. Hasta ilacı günde iki defa 2 hafta boyunca ya da gece yatmadan önce 1-2 kez uygular. Diş hekimi, tedavinin nasıl gittiğini haftalık kontrollerle izler ve gerekli değişiklikleri yapar.