2 Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği - A Clinica Dent

Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği

Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği
19 Şub 2021

Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği

Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği

Gülüş tasarımı; dudakların, dişetinin ve dişlerin ayrı ayrı ve aralarındaki ilişkinin değerlendirildiği, detaylı estetik analizler içeren, gülüş şeklinin yeniden yapılandırıldığı uygulamadır. Gülüş Tasarımı – Diş Estetiği; estetik, diş hekimliği ve sanatı birlikte uygulayarak, yüze özel ve ideal bir gülüş oluşturur.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Dişleriniz, kendi aralarında ve onları çevreleyen yumuşak dokularla çok uyumlu bir dizilime sahiptir. Estetik ve güzel bir gülüşün esas unsuru dişlerimizdir. İyi bir gülüşü nasıl elde etmeniz gerektiği ile ilgili daha fazla bilginizin olması için, yüz hatlarınız detaylı olarak incelenmelidir.

Diş estetiği birçok önemli unsuru içerisinde barındırır. Bu unsurlar; yüzünüzün şekli, cinsiyetiniz, yaşınız, sosyal konumunuz, saçlarınızın uzunluğu gibi karakteristik özelliklerdir. Ayrıca; dudak seviyesi, diş boyu, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğünüzde dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi etkenlerin ayrı ayrı ve birbirleri ile uyumu estetik gülüş tasarımında çok önemlidir. Bu özellikleri bir araya getirerek yüzünüze uygun dişi bulmak, hem hekimin tecrübesiyle hem de sizin isteğinizle orantılıdır. Sizin istekleriniz de önemli ama hekimin tecrübesine de güvenmelisiniz. Hasta ile hekimin ortak bir noktada buluşması esas amaçtır.

Gülüş Tasarımı Diş Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı işlemi barındırdığı tedavi yöntemleri; ortodonti tedavisi, pembe estetik, diş beyazlatma, bonding, porselen lamine diş kaplamalarızirkonyum diş ve implant diş tedavisidir.

Gülüş tasarımında son yıllarda uygulanan farklı bir teknik vardır. Bu teknik diş estetiği provasıdır. Diş estetiği provasında estetik diş hekiminiz ile bir araya gelerek özel mumlarla yapılmış dişleri ağzınızda görürsünüz. Böylece dişleri birebir ağzınızda hissederek gülüş tasarımı geliştirirsiniz ve gülüş tasarımınızı tedavi yapılmadan görebilirsiniz.

Diğer yeni teknik olan dijital gülüş tasarımı ile yüzünüz ve ağzınızın içi taranır. Üç boyutlu görüntüleme sistemi ile elde edilen radyolojik görüntüsü de eklenir. Bu şekilde tüm yönleriyle analiz yaparak size özel gülüş tasarlama imkânı elde edersiniz.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

Estetik gülüş tasarım fiyatı tedavi tekniğine bağlı olarak değişir. Tedavi yöntemleri de ağız yapınıza, düzeltilmesi gereken sorunlara, en uygun olan ideal gülüşünüze göre belirlenir. Uygulanacak tedavi tekniği tedavinin maliyetini belirleyen en önemli unsurdur. Hastanın dişlerinin beyazlatılması bile gülüş tasarımına karar vermede yeterli olabilir. Ancak bazen de daha farklı bir uygulama yapmak gerekebilir. Bu da maliyeti değiştirir. Gülüş tasarımı fiyatları, klinikteki teknolojik imkanlara, kullanılan malzemelere ve uygulanan tedavi yöntemine göre farklılık gösterir.

Siz de estetik ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak için ağız ve diş sağlığınızı önemsiyorsanız, tüm sorularınız için bizlere Whatsapp destek hattımızdan, sağ altta bulunan telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply